2024/06/20
۱۴۰۳ پنج شنبه ۳۱ خرداد
وزارت خزانه داری آمریکا ۱۳ شرکت ایرانی را تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا ۱۳ شرکت ایرانی را تحریم کرد

نبض تجارت- وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعمال کرد که شامل ۱۳ شرکت فعال در بخش نفت و گاز می‌شود.

 

به گزارش نبض تجارت ؛ برایان نلسون، معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی از تحریم‌های جدید آمریکا علیه بخش انرژی ایران خبر داد.

به گزارش شبکه الجزیره، دفتر کنترل دارایی‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز پنجشنبه تحریم‌هایی علیه ۱۳ شرکت مرتبط با بخش نفت و انرژی ایران اعمال کرد.

ادعا می‌شود این ۱۳ شرکت فروش صد‌ها میلیون دلار محصولات نفتی و پتروشیمی ایران به خریدارانی در شرق آسیا را تسهیل کرده اند. شرکت‌های تحریم شده در امارات، هنگ‌کنگ، جزایر مارشال و چین مستقر هستند.

برایان‌ نلسون گفت: «اقدام امروز روش‌های پیچیده ایران برای فرار از تحریم‌ها و فروش محصولات نفت و پتروشیمی خود را نشان می‌دهد. واشنگتن اعمال تحریم‌ها علیه تسهیل‌گران چنین مبادلاتی را ادامه خواهد داد

دیروز نیز، وزارت خزانه‌داری آمریکا و کانادا در ادامه رویکرد خصمانه خود علیه ایران تحریم‌های جدیدی را علیه فعالان رسانه‌ای و صنعت پهپادی کشورمان اعلام کردند.

 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.