2024/06/20
۱۴۰۳ پنج شنبه ۳۱ خرداد
کمیته حسابرسی و واحد حسابرسی داخلی شرکت پاکسان به عنوان کمیته و واحد برتر از سوی شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی معرفی شد

کمیته حسابرسی و واحد حسابرسی داخلی شرکت پاکسان به عنوان کمیته و واحد برتر از سوی شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی معرفی شد

نبض تجارت- براساس ارزیابی صورت گرفته از سوی شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، كميته حسابرسي و واحد حسابرسي داخلي شركت پاكسان با اخذ امتياز كامل(۱۰۰/۱۰۰) و بالاترين رتبه و بهترين عملكرد در بين شركت های تابعه هلدينگ توسعه صنايع بهشهر به عنوان کمیته و واحد برتر معرفی شد.

 

به گزارش نبض تجارت و به نقل روابط عمومی شرکت پاکسان، رامین زمانی مدیر واحد حسابرسی داخلی شرکت پاکسان با اعلام این خبر گفت: با توجه به اينكه‌ شركت‌های سهامی عام در راستای حفظ منافع سهامداران به ويژه سهامداران خرد ملزم به رعايت و اجرای دقيق تكاليف و مقررات ابلاغی سازمان بورس و اوراق بهادار می باشند و يكی از اساسی و كليدی ترين دستورالعمل‌های حاكم بر فعاليت شركت‌های بورسی دستورالعمل حاكميت شركتی است.

بر همین اساس در راستای رعايت الزامات مندرج در دستورالعمل مذكور، استقرار واحد حسابرسی داخلی به عنوان ناظر عالی هيئت مديره در ارائه خدمات مشاوره و اطمينان بخشی در افزايش قابليت اتكای كنترل‌های داخلی حاكم بر فعاليت های شركت و همچنین بهبود فرآيندها و تشكيل كميته حسابرسی در نقش بازوی كمكی هيئت مديره عمل می‌نماید.

زمانی در ادامه افزود: شركت پاكسان نيز نه تنها از اين قاعده مستثنی نیست بلكه بيش از يك دهه است كه واحد حسابرسی داخلی را مستقر نموده و كميته حسابرسی آن نیز ضمن پیگیری مجدانه امور با هم‌افزایی با نمایندگان دائمی هلدینگ سرمایه گذاری گروه توسعه ملی و همچنین توسعه صنایع بهشهر به عنوان سهامداران عمده در این کمیته، علاوه بر نقش نظارتی بر فعالیت های موجود در شرکت، نسبت به عملکرد کمیته حسابرسی و واحد حسابرسی داخلی و کیفیت گزارشات طرح شده در جلسه نیز اعلام نظر می‌نمایند.

مدیر حسابرسی داخلی پاکسان در ادامه افزود: در آخرين ارزيابي هاي مستقل دوره اي صورت گرفته توسط شركت سرمايه گذاري گروه توسعه ملي، كميته حسابرسي و واحد حسابرسي داخلي شركت پاكسان با اخذ امتياز كامل(۱۰۰/۱۰۰) و بالاترين رتبه به عنوان بهترين عملكرد در بين شركت هاي تابعه هلدينگ توسعه صنايع بهشهر از نظر پیاده سازی مفاد دستورالعمل حاکمیت شرکتی، تشکیل جلسات کمیته حسابرسی و کیفیت و محتوای گزارشات حسابرسی واحد حسابرسی داخلی معرفي شد.

وی در پایان ضمن عرض تبريك به سهامداران، اعضاي هيئت مديره، اعضاي كميته حسابرسی و كليه كاركنان پر تلاش مجموعه خوش نام پاكسان، ياد‌آوری نمود كه اين دستاورد ارزشمند، ماحصل كار تيمی تمامی واحدهای سازمانی شركت در سايه تصميم ها و راهبردهای ارزشمند مدير عامل و اعضای هيئت مديره و كميته تخصصی حسابرسی كسب گرديده است و نشان از هم‌افزايی و همكاری صميمانه و مناسب واحدهای مجری و نظارتی دارد و مي تواند اعتماد و اطمينان سهامداران محترم را تقويت نماید و نويد بخش رشد و شكوفايی بيش از پيش باشد و اميد است در تداوم كسب موفقيت هاي بيشتر برای مجموعه معظم پاكسان همچون گذشته شاهد اتفاق های خوب و مسرت بخش باشيم.

مدیر واحد حسابرسی داخلی شرکت پاکسان عضو جامعه حسابداران رسمی، کارشناس رسمی دادگستری و استاد دانشگاه و مراکز آموزش عالی کشور می باشند.

 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.