2020/09/25
۱۳۹۹ جمعه ۴ مهر
باارزش‌ترین تیم‌های ورزشی جهان در سال ۲۰۱۹

باارزش‌ترین تیم‌های ورزشی جهان در سال ۲۰۱۹

نبض تجارت :نشریه فوربس سالانه فهرستی را از باارزش‌ترین تیم‌های ورزشی جهان ارائه می‌دهد. در سال 2019، تیم فوتبال آمریکایی دالاس کاوبویز با ارزش پنج میلیارد دلار به‌عنوان باارزش‌ترین تیم ورزشی جهان شناخته شده است.

برای چهارمین سال متوالی، تیم فوتبال آمریکایی دالاس کاوبویز با ارزش پنج میلیارد دلار به‌عنوان باارزش‌ترین تیم ورزشی جهان شناخته شده است.

به گزارش نبض تجارت و به نقل از اینوستوپدیا، فوربس سالانه فهرستی را از ارزشمندترین تیم‌های ورزشی از لیگ ملی فوتبال آمریکایی، لیگ ملی هاکی، اتحادیه ملی بسکتبال، لیگ برتر بیس‌بال، فرمول یک، تیم‌های فوتبال و نسکار معرفی می‌کند.

۱- دالاس کاوبویز (فوتبال آمریکایی) ارزش: پنج میلیارد دلار

اگرچه این تیم بیش از دو دهه در مسابقات لیگ ملی فوتبال آمریکایی به مقام قهرمانی دست پیدا نکرده اما همچنان با ارزش بازار پنج میلیارد دلاری به‌عنوان باارزش‌ترین تیم جهان شناخته می‌شود.

استادیوم فوتبال دالاس کابویز که در سال ۲۰۰۹ ساخته شده، ۱٫۲ میلیارد دلار ارزش دارد.

۲- نیویورک یانکیز (بیسبال) ارزش: ۴٫۶ میلیارد دلار

برای چهارمین سال متوالی، نیویورک یانکیز تنها تیم لیگ بیسبال جهان است که در فهرست ۱۰ تیم برتر باارزش ورزشی قرار می‌گیرد. سال گذشته این تیم بیسبال آمریکایی در رتبه پنجم قرار داشت اما در سال ۲۰۱۹ به جایگاه دوم صعود کرد.

اگرچه آخرین قهرمانی این تیم به سال ۲۰۰۹ برمی‌گردد اما این تیم موفق شده تاکنون ۲۷ عنوان قهرمانی را ثبت کند.

از سال ۲۰۱۸ تاکنون ارزش بازار این تیم ۱۵ درصد افزایش یافته است.

۳- رئال مادرید (فوتبال) ارزش: ۴٫۲۴ میلیارد دلار

ارزش بازار این باشگاه فوتبال اسپانیایی در مقایسه با سال گذشته چهار درصد افزایش یافته و ارزش ۴٫۲۴ میلیارد دلاری‌اش، آن را به باارزش‌ترین تیم فوتبال در جهان تبدیل کرده است.

رئال مادرید در سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ به‌عنوان باارزش‌ترین تیم ورزشی معرفی شد.

۴- بارسلونا (فوتبال) ارزش: ۴٫۰۲ میلیارد دلار

ارزش این تیم فوتبال اسپانیایی در مقایسه با سال ۲۰۱۸، یک درصد کاهش یافته است. با حضور لیونل مسی دومین بازیکن پردرآمد فوتبال دنیا و امضای قرارداد ۱۴۰ پوندی با نایکی، تیم بارسلونا در جایگاه چهارم باارزش‌ترین تیم‌های ورزشی جهان قرار گرفته است.

۵- نیویورک نیکس (بسکتبال) ارزش: ۴ میلیارد دلار

برای دومین سال متوالی، نیویورک‌ نیکس به‌عنوان باارزش‌ترین تیم ملی بسکتبال معرفی شد. در مقایسه با سال ۲۰۱۸، ارزش این تیم ۱۱ درصد افزایش یافته است.

۶- منچستر یونایتد (فوتبال) ارزش: ۳٫۸۱ میلیارد دلار

منچستر یونایتد تنها باشگاهی است که سهامی عام شده و در این فهرست قرار دارد. در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ این باشگاه انگلیسی در صدر باارزش‌ترین تیم‌های ورزشی قرار داشت. ارزش منچستریوناید در مقایسه با سال قبل هشت درصد کاهش یافته است.

۷- نیو انگلند پتریوتس (فوتبال آمریکایی) ارزش: ۳٫۸ میلیارد دلار

نیو انگلند پتریوتس رتبه دوم را در لیگ ملی فوتبال آمریکایی دارد و ارزش آن در سال جاری سه درصد افزایش یافته است.

این تیم قهرمان مسابقات سالانه فوتبال آمریکایی (سوپربول) در سال‎‌های ۲۰۱۵، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ بوده است.

۸- لس‌آنجلس لیکرز (بسکتبال) ارزش: ۳٫۷ میلیارد دلار

لس‌آنجلس لیکرز دومین تیم باازرش اتحادیه ملی بسکتبال آمریکاست. ارزش بازار آن نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد افزایش یافته است.

۹- گلدن استیت واریرز (بسکتبال) ارزش: ۳٫۵ میلیارد دلار

استفن کری، پردرآمدترین بازیکن بسکتبال اتحادیه ملی بستکبال آمریکا در این تیم بازی می‌کند. این تیم با افزایش ارزش ۱۳ درصدی نسبت به سال گذشته از جایگاه دهم به جایگاه نهم صعود کرده است.

۱۰- نیویورک جاینتز (فوتبال آمریکایی) ارزش: ۳٫۳ میلیارد دلار

نیویورک جاینتز دیگر تیم فوتبال آمریکایی‌ست که با ارزش تخمینی ۳٫۳ میلیارد دلار در فهرست باارزش‌ترین تیم‌های ورزشی جهان قرار گرفته است.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.