2020/06/01
۱۳۹۹ دوشنبه ۱۲ خرداد
توزیع شیر در مدارس دولتی به ۴۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

توزیع شیر در مدارس دولتی به ۴۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

نبض تجارت :معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال شیر تنها در استان‌های کمتر برخوردار توزیع می‌شود، گفت: اگر بخواهیم شیر را در همه مدارس توزیع کنیم به ۴۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش نبض تجارت ؛ علی الهیار ترکمن گفت :براساس پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش، درخواست شده است که از هدفمندی یارانه ها این مبلغ در اختیار وزارتخانه قرار گیرد، اما سقف قانون مشخص است و بیشتر از ۲۰۰ میلیارد تومان به ما نمی دهند. به دولت اعلام کرده ایم که اگر شرایط لازم را دارد این مبلغ را از محل هدفمندی یارانه ها پرداخت کند زیرا توزیع شیر رایگان در مدارس یکی از حوزه های اولویت دار است و اگر به نتیجه برسد اعلام خواهیم کرد.
بودجه ۲۰۰ میلیارد تومانی برای توزیع شیر در مدارس استان های کمتر برخوردار در نظر گرفته شده است که تاکنون ۱۰۰ میلیارد تومان آن را دولت ابلاغ کرده است . وزارت آموزش و پرورش با دریافت ۱۰۰ میلیارد تومان توزیع شیر در هشت استان را شروع آغاز کرده است. این استان ها بیشترین تفاوت را در شاخص های تغذیه در کل کشور دارند و سه میلیون دانش آموز زیر پوشش این طرح قرار می گیرند.
تا پایان سال تحصیلی در ۲۱ نوبت شیر در اختیار این دانش آموزان در استان های کمتر توسعه یافته قرار می گیرد و اگر اعتبارات مرحله بعدی در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار گیرد تعداد دانش آموزان زیر پوشش شیر مدارس نیز افزایش می یابد. در قانون بودجه برای وزارت آموزش و پرورش اعتباراتی در نظر گرفته شده است اگر آن میزان اعتبار در اختیار وزارتخانه قرار گیرد حدود پنج میلیون و ۸۰۰ هزار دانش آموز از شیر رایگان بهره مند خواهند شد.
در مجموع ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار دانش آموز در مدارس دولتی مشغول تحصیل هستند که باید از شیر مدرسه برخوردار شوند و در مصوبه نیز تنها به این تعداد از دانش آموزان اشاره شده است.
با توجه به اینکه بودجه توزیع شیر در مدارس ۲۰۰ میلیارد تومان است و افزایش قیمت شیر نیز اتفاق افتاده است، اگر اعتبار بیشتری به ما بدهند هدف گذاری ها انجام خواهد شد تا به نتیجه بهتری برسیم. پس از وقفه‌ ۲ ساله که به علت محدودیت منابع مالی اتفاق افتاد کار توزیع شیر در مدارس هشت استان از دوم آذرماه آغاز شده است. اولویت توزیع شیر در استان‌های جامعه هدف، دوره ابتدایی و دوره اول متوسطه است و اکنون استان‌های ایلام، بوشهر، خراسان جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان می‌شود و سعی داریم دانش آموزان دوره دوم متوسطه در این استان‌ها را به این آمار اضافه کنیم.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.