2023/03/27
۱۴۰۲ دوشنبه ۷ فروردين
معوقات مهر تا آذرماه معلمان پرداخت می‌شود

معوقات مهر تا آذرماه معلمان پرداخت می‌شود

نبض تجارت : معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش به طرح رتبه بندی معلمان اشاره کرد و گفت: پس از ابلاغ آئین نامه رتبه بندی معلمان در ۱۷ آذر ماه، تمام کارها و زمینه‌های لازم فراهم و توسط دولت مصوب شد و معوقات مهر تا آذر ماه معلمان پرداخت می‌شود.

به گزارش نبض تجارت ؛ علی اللهیار ترکمن روز سه شنبه در مراسم افتتاح تالار باغ بهشت فرهنگیان در تقی آباد شهرری اظهار داشت: همسان سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته در بودجه سال ۹۸ در نظر گرفته شده که در طی فرآیند تصویب مجلس شورای اسلامی، ابلاغ و نهایی خواهد شد.

وی به وضعیت رفاهی فرهنگیان اشاره کرد و افزود: وزارت آموزش و پرورش در راستای ارتقای معیشت و بهبود شرایط رفاهی فرهنگیان برنامه هایی را در دست اجرا دارد.

ترکمن گفت: اگر چه برنامه های رفاهی فرهنگیان بر اساس وظایف قانونی آموزش و پرورش به شمار نمی رود اما این وزارتخانه با استفاده از امکانات و ظرفیت های موجود از امکانات بهره می گیرد.

این مسئول خاطر نشان کرد: شهرستان های استان تهران در زمینه توسعه مراکز رفاهی فرهنگیان یکی از پیش رو ترین استان ها بوده و در این زمینه رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: ۲۲۸ تالار پذیرایی فرهنگیان در کشور افتتاح شده و افتتاح مراکز بیشتر و افزایش سطح خدمات رفاهی به فرهنگیان از برنامه های آموزش و پرورش به شمار می رود.

ارتقا سرانه آموزشی و رفاهی فرهنگیان از اولویت ها است

معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری نیز در این آیین گفت: توسعه و ارتقاء سرانه آموزشی و رفاهی از اولویت های مهم و مورد توجه در نظام آموزشی است.

حسین توکلی اظهار داشت: امروزه مساله رفاه و تفریح جزء دغدغه اصلی فرهنگیان به شمار می رود.

وی تصریح کرد: با بهره گیری از ظرفیت های موجود و سرمایه گذاری در بخش رفاهیات فرهنگیان می توان امکانات مناسب را در اختیار این قشر قرار داد.

فرماندار ویژه شهرستان ری افزود: آینده تاثیر سرمایه گذاری در نظام آموزشی را نشان خواهد داد.

این مسئول به اهمیت انتخابات اشاره وعنوان کرد: فرهنگیان باید در عرصه انتخابات مشارکت داشته و در این حوزه نقش آفرینی کنند.

توکلی گفت: با توجه به شرایط کشور، حضور حداکثری در انتخابات ارزشمند بوده و موجب خنثی شدن توطئه دشمنان می شود.

این تالار با بنایی به مساحت بیش از یک هزار متر مربع در دو طبقه با ظرفیت استاندارد پذیرایی از ۵۰۰ نفر در باغ و بوستان کانون فرهنگی هنری امام خمینی (ره) شهرری به مساحت چهار هکتار واقع شده است.

 

ایرنا

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.