2020/02/27
۱۳۹۸ پنج شنبه ۸ اسفند
برگزاری بیست و هشتمین کمیته خدمات و زیر ساخت ستاد باز آفرینی پایدار کلانشهر تهران

برگزاری بیست و هشتمین کمیته خدمات و زیر ساخت ستاد باز آفرینی پایدار کلانشهر تهران

نبض تجارت : بیست و هشتمین کمیته خدمات و زیر ساخت ستاد باز آفرینی پایدار کلانشهر تهران با حضور تقی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، نژاد بهرام رئیس کمیته شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهرتهران، مفاخریان شهردار #منطقه۹، نماینده فرماندار، مدیران کل نهادهای دولتی و مدیران شهری با هدف بررسی مسائل و مشکلات منطقه ای و فرامنطقه ای در حوزه عمرانی و اجرایی در منطقه۹ برگزار شد.
به گزارش نبض تجارت و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 9، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بر بهره گیری از ظرفیت ها و قابلیت های اجرایی منطقه9 تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه منطقه9 حدود 50 درصد بافت فرسوده را شامل می شود و دارای کمترین ناحیه است، می توان اقدامات عمرانی و اجرایی را برای تحقق سند ملی بازآفرینی بافت فرسوده در منطقه9 به صورت پایلوت اجرا کرد.
وی افزود: تسریع در نوسازی بافت های فرسوده محلات غرب تهران در منطقه9 نیازمند تعاملات همه دستگاه های اجرایی مرتبط است که بایست در اولویت امور این سازمان ها و نهاد ها قرار گیرد.
تقی زاده به مسائل و مشکلات مربوط به فرودگاه مهرآباد و خطوط پروازی اشاره کرد و گفت: با تشکیل جلسات با دستگاه های ذیربط درخصوص کاهش آلاینده های صوتی و انتقال شلوغی پروازها به زمان روز، می توان تعاملات دو سویه که موجب رضایت مندی نسبی می شود را فراهم کرد.
نژاد بهرام رئیس کمیته شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهرتهران:
مسائل بافت های فرسوده در دستور کار سال جاری و آتی

در ادامه نژاد بهرام رئیس کمیته شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهرتهران به اصلاح و بازسازی شبکه آب و فاضلاب و تعویض تیرهای برق در معارض و محلات بافت فرسوده اشاره و بیان کرد: با توجه به اینکه مناطق 9 و 10 از متراکم ترین و دارای بیشترین بافت فرسوده در مناطق مسکونی است بایست مشکلات و مسائل بافت های فرسوده در دستور کار سال جاری و آتی قرار گیرد و به صورت مصوب اجرا شود.
مفاخریان شهردار منطقه9:
منطقه9 با امکانات و زیر ساخت های موجود نیازمند توجه ویژه است

مفاخریان شهردار منطقه 9 با اشاره به افتتاح پروژه زیر گذر استاد معین اذعان داشت: با توجه به اینکه ضلع شمالی پروژه زیر گذر استاد معین- آزادی در حال افتتاح است اما افتتاح بخش جنوبی آن به سمت سی متری جی برای تامین خدمات محدوده جنوب غرب تهران و تکمیل شبکه معابر و اخذ کمیسیون ماده 5 زمان بر بوده و نیازمند همکاری و تعامل بیشتر وزارت دفاع و سازمان املاک است تا بتوان خدمات بهتر و سریع تری برای شهروندان فراهم کرد.
وی در پایان اظهار داشت: منطقه9 در محدوده جنوب غرب تهران با امکانات و زیر ساخت های موجود، مسائل و مشکلاتی دارد و توجه ویژه ای را طلب می کند که تشکیل کمیته خدمات و زیر ساخت ستاد باز آفرینی پایدار کلانشهر تهران می تواند مثمر ثمر باشد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.