2020/11/27
۱۳۹۹ جمعه ۷ آذر
دژپسند: بازار سرمایه، سکوی جهش اقتصادی

دژپسند: بازار سرمایه، سکوی جهش اقتصادی

نبض تجارت : وزیر امور اقتصادی و دارایی، بازار سرمایه را با توجه به ظرفیت های فراوان، سکویی مناسب برای جهش اقتصادی توصیف کرد و گفت: با برنامه ریزی و تدبیر لازم می توان این بازار و ابزارهای آن را برای مردمی کردن اقتصاد و شکل گیری نگاه عدالت جویانه به کار گرفت.

به گزارش نبض تجارت ؛ فرهاد دژپسند صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه رییس سازمان بورس اوراق بهادار در وزارت اقتصاد اظهار داشت: بازار سرمایه امروز به مرتبتی رسیده که می توان به عنوان بال نخست در تامین مالی اقتصاد کشور به آن امید بست.

دژپسند ادامه داد: هم اکنون سهم بازار سرمایه در تامین مالی اقتصاد به یک چهارم افزایش یافته و البته هنوز امکان رشد دارد و با توجه به ظرفیت های بازار سرمایه و تدبیر لازم ، می توان این آمار را حداقل تا ۵۰ درصد افزایش داد. به ویژه اینکه این بازار پتانسیل بسیار خوبی در مردمی کردن اقتصاد دارد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: در حال حاضر، بازار سرمایه شفاف ترین نهاد اقتصادی است؛ در دوران ریاست دکتر محمدی و همکاران وی اقدامات موثر و ارزشمندی به ویژه در راستای مردمی کردن اقتصاد انجام شد و در آینده نیز بازار سرمایه هوشمند در دستور کار وزارت اقتصاد قرار دارد .

دژپسند ، در پایان این مراسم از رئیس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار خواست به عنوان مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی به رسالت خود در اقتصاد کشور ادامه دهد .

خاطر نشان می شود: اعضای شورایعالی بورس، روز گذشته پس از بحث مفصل و با قدردانی از زحمات محمدی که کارنامه مثبت و روشنی را در این سکان برجای گذاشت، قالیباف را به عنوان یکی از اساتید مبرز دانشگاه و با بیش از ۱۰ سال سابقه اجرایی در حوزه بازار سرمایه به عنوان عضو و رییس هیات مدیره بورس و اوراق بهادار برگزیدند.

 

سنا

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.