2020/12/04
۱۳۹۹ جمعه ۱۴ آذر
روحانی: ضرورت اعتمادسازی برای سرمایه‌گذاری هموطنان مقیم خارج
در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت؛

روحانی: ضرورت اعتمادسازی برای سرمایه‌گذاری هموطنان مقیم خارج

نبض تجارت : رییس جمهور تاکید کرد: شرایط و اعتمادسازی لازم برای سرمایه گذاری هموطنان مقیم خارج، در کشور فراهم شود.

 

به گزارش نبض تجارت ؛ حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز سه‌شنبه در یکصد و شصت و نهمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، اظهار داشت: تمام مقرراتی که مانع ایجاد می‏ کند، باید اصلاح شوند تا سرمایه‏‌گذاران به‏ راحتی و در کمترین زمان ممکن موفق به انجام امور مربوط به سرمایه‏ گذاری خود شوند.

 

رییس جمهور در این جلسه در پی بررسی پیامدهای تأخیر در تأمین ارز سرمایه‌گذاران خارجی، برداشتن موانع غیرضرور و دست و پاگیر برای سرمایه‏ گذاران خارجی را از جمله تلاش‌های دولت برشمرد و تصریح کرد: با توجه به اهمیت بالای امنیت سرمایه‏ گذاری، دولت برای رفع موانع حقوقی و قانونی امنیت سرمایه‏ گذاری، به همراهی سایر دستگاه ‏های ذیربط از جمله مجلس شورای اسلامی نیازمند است.

دکتر روحانی استقبال از مشارکت سرمایه‌های ایرانیان خارج از کشور را ضروری خواند و گفت: در شرایط فعلی که تحریم کنندگان از هرگونه فشاری فروگذار نیستند، علاقه هموطنان خارج از کشور به سرمایه گذاری در ایران، فرصت مغتنمی است که باید از آن حمایت کرد و شرایط لازم را برای اعتمادسازی و تامین امنیت سرمایه گذاری فراهم کرد.

وی حس امنیت سرمایه و فراهم نمودن زیرساخت‏ های لازم برای سرمایه‏ گذاری و ورود و خروج پول را از جمله مهم ترین بخش‌های این اعتمادسازی برشمرد و اظهار داشت: باید با وضع قوانین و مقررات لازم این حس را برای افراد به وجود آورد تا با اطمینان سرمایه‏ شان را وارد اقتصاد کشور کنند و مطمئن باشند که خطری آن را تهدید نمی‏ کند و تضمین کافی برای استفاده از اصل و سود سرمایه وجود دارد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.