2020/12/04
۱۳۹۹ جمعه ۱۴ آذر
سامان بازار دست واسطه گران دستفروشی را کوتاه کرد

سامان بازار دست واسطه گران دستفروشی را کوتاه کرد

نبض تجارت : مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با تاکید به رویکرد حمایتی مدیریت شهری به موضوع دستفروشان، گفت: راه اندازی سامان بازار واسطه ها را حذف و ارتباط مستقیم و موثری بین مدیریت شهری و دستفروشان برقرار می کند.

به گزارش نبض تجارت و به نقل از روابط عمومی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، سید علی مفاخریان در نشست مشترک نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شورای شهر  تهران برای ساماندهی دستفروشان  با اشاره به تصویب  مصوبه مشاغل سیار  و بی کانون  در شورای شهر ، گفت: رویکرد مدیریت شهری حمایت از دستفروشان است به همین  دلیل  شهرداری و شورای پنجم به فراهم ساختن زیرساخت‌های لازم برای بهره‌برداری از این  ظرفیت،  توجه زیادی نشان  می دهند.
 وی افزود: ساماندهی دستفروشان در قالب بازارچه‌های موضوعی همانند جمعه بازار صنایع دستی در باغ هنر می تواند به جاذبه توریستی برای پایتخت تبدیل شود و مدیریت شهری  برای ساماندهی دستفروشان در قالب بازارهای این چنینی آمادگی دارد.
 مدیر عامل  شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با تاکید بر  نقش به کارگیری  سامانه سامان بازار در حمایت از دستفروشان اظهار کرد: به دلیل شرایط اجتماعی و اقتصادی امروز جامعه، معیارهای ویژه‌ای در این سامانه بررسی و دستفروشان بر اساس آن احراز هویت می شوند. سرپرست خانوار بودن،  معیشت اصلی و سکونت  در تهران  از جمله معیارهایی است که برای حمایت از دستفروشان  مورد نظر سامانه خواهد بود.
مفاخریان در ادامه تاکید کرد: سامان بازار به صورت مستقیم ارتباط با دستفروشان را  برقرار و واسطه گر را در این مسیر حذف کرده است. مسئله دستفروشی و ساماندهی آن، موضوع  مورد توجه در جامعه جهانیست  و ایده  سامان بازار در جوامع دیگر نیز مورد توجه قرار گرفته است.
گفتنی است، این نشست با حضور سمیه رفیعی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ، مجید فراهانی نماینده مردم در شورای شهر تهران و ابراهیم درستی،  نائب رییس اتاق اصناف تهران در شرکت تعاونی خدماتی  دستفروشان تهران برگزار شد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.