2021/04/17
۱۴۰۰ شنبه ۲۸ فروردين
ممانعت از تردد موتورسیکلت‌های دودزا و خودروهای سنگین، از امروز
با اشاره به مصوبات کارگروه شرایط اضطرار تاكيد شد:

ممانعت از تردد موتورسیکلت‌های دودزا و خودروهای سنگین، از امروز

نبض تجارت- مشاور عالی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به مصوبات کارگروه شرایط اضطرار گفت: «پلیس راهور از امروز از تردد موتورسیکلت‌های دودزا در تهران جلوگیری می‌کند.»

 

به گزارش نبض تجارت و به نقل از روابط عمومى معاونت حمل و نقل، ترافيك شهردارى تهران ؛"شهریار افندی‌زاده" با بیان این‌که خودروهای سنگین نیز از مهم‌ترین وسایط نقلیه آلاینده در سطح شهر تهران هستند، افزود: «ممنوعيت تردد خودروهاى سنگين ، دیزلی مانند کامیون، تریلی، جرثقیل، حمل مصالح و نخاله‌های ساختمانی در سطح استان تهران تا اطلاع ثانوى از سوى پليس راهور اعمال ميشود.


وی با اشاره به اينكه در جلسه امروز ، موضوع كار كردن در اتوبوس هاى درون شهرى مطرح شد: خاموش كردن اتوبوس ها در پايانه ها از امروز به شرکت اتوبوسرانی تهران ابلاغ شد.

وي ياداور شد:  در فصل زمستان معمولا به دليل سرماى هوا بخاری‌ها فعال هستند از اينرو،  اتوبوس‌ها معمولا حدود 15 دقیقه درجا کار می‌کنند، از اينرو تلاش می‌کنیم این زمان را هم کاهش دهیم.»

افندی‌زاده با تاکید بر ضرورت انجام معاینه فنی خودروها و بخصوص معاینه فنی برتر در شهر تهران یادآور شد: «آلودگی هوا یکی از مشکلات عمده شهرهای بزرگ است و شهرداری تهران هم در این رابطه تلاش خواهد کرد که مصوبات کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوا را عملی کند. همه باید متوجه باشیم  که اگر شرایط ناسالم شود با توجه به شرایط کرونایی که وجود دارد، می‌تواند اثرات بسیار نامطلوبی بر سلامت مردم بگذارد.»

به گفته افندی‌زاده، در حال حاضر کارگروهی در حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تشکیل شده که هم بتواند مصوبات کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای تهران را که زیر نظر استاندار محترم است، انجام دهد و هم با کمک سازمان محیط زیست اقدامات لازم را برای کاهش آلودگی هوا و ترافیک انجام دهد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.