2021/04/17
۱۴۰۰ شنبه ۲۸ فروردين
رشد ۱۶۴ درصدی درآمد “کچاد” در عملکرد ۱۲ ماهه ۹۹

رشد ۱۶۴ درصدی درآمد “کچاد” در عملکرد ۱۲ ماهه ۹۹

نبض تجارت- در ۱۲ ماه سال مالی گذشته، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با کسب درآمد ۲۵۵ هزار میلیارد ریالی و رشد ۱۶۴ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل یکی از موفقترین سالهای فعالیت خود در حوزه معدن و فولاد را پشت سر گذاشت .

به گزارش نبض تجارت ؛ مهندس فرهاد آذرین فر سرپرست مدیریت مالی چادرملو با اعلام این خبر گفت : این شرکت با سرمایه 55 هزار و 500 میلیارد ریالی خود در سال گذشته با شکستن چندین رکورد در تولید سنگ آهن، گندله، آهن اسفنجی و شمش فولادی  بیش از ۱۷ میلیون تن  انواع محصولات فولادی تولید کرد که در مقایسه با سال ۹۸  از رشد ۹.۲۸ درصدی برخوردار بوده است.
🔹آذرین فر همچنین  با اشاره به تلاش کادر فنی و متخصصان این شرکت در اجرای طرح‌های زیربنایی در امر تولید، صرفه‌جویی ارزی ناشی از عدم واردات و تکیه بر بومی سازی و ساخت داخل قطعات و تجهیزات مورد نیاز ، صادرات موفق محصولات فولادی، اثرات اجتماعی و رفع محرومیت در منطقه کویری و نیز مزایای اجتماعی حاصل از فعالیت این شرکت در خصوص برنامه مدیرت راهبردی شرکت برای دستیابی به اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت افزود: تولید کنسانتره سنگ‌آهن، بالاتر از ظرفیت اسمی (مشابه سال‌های گذشته) و تولید محصولات سنگ‌آهن دانه‌بندی شده، گندله، آهن اسفنجی، فولاد و تولید برق طبق برنامه مصوب سال 1399، تداوم عملیات اجرای اکتشافات تفصیلی پهنه معدنی آنومالی D19 تداوم عملیات اجرایی احداث کارخانه گندله‌سازی شماره 2با ظرفیت 5 میلیون تن ، مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌پذیر، شروع عملیات اجرایی احداث کارخانه تولید فروآلیاژها (فرومنگنز پرکربن و فروسیلیکو منگنز) در دستور کار برنامه کوتاه مدت شرکت گنجانده شده است .
🔹مدیر حوزه مدیرعامل و سرپرست مدیریت مالی و اقتصادی  چادرملو همچنین پیش‌بینی اجرای طرح‌های آتی  در چارچوب اهداف بلند مدت را مورد اشاره قرار داد و گفت: بهره برداری از  معدن D19 با همراهی و مشارکت شرکت سنگ‌آهن مرکز ایران (بافق) - طرح احداث دو واحد نیروگاه خورشیدی هر یک با ظرفیت  10 مگاوات و توسعه نیروگاه‌های مشابه تا میزان 100 مگاوات، با سرمایه‌گذاری 50 میلیون یورو.
🔹بهره برداری از کارخانه تولید فروآلیاژها (فرومنگنز پرکربن و فروسیلیکو منگنز) با ظرفیت 50 هزار تن در سال و با سرمایه‌گذاری 40 میلیون یورو، ایجاد شرکت حمل‌ونقل ریلی برای تامین زیرساخت‌های حمل مواداولیه و محصولات و احداث کارخانه‌های کنسانتره و گندله به ظرفیت 4 میلیون تن در سال .
🔹سرپرست مالی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو همچنین میزان صادرات صورت گرفته به کشورهای متقاضی طی سال گذشته را 603 هزار تن شمش فولادی در گریدهای جهانی اعلام کرد  و گفت:  از این رهگذر بیش از ۲49 میلیون دلاری ارز آوری داشته ایم .
🔹سرپرست مالی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در ادامه مهمترین طرح های مشارکتی چادرملو را به این شرح عنوان کرد .
 1 - مشارکت در ایجاد شرکت صنایع معدنی عصرنوین بهاباد، جهت کارخانه تولید کنسانتره:

2 -  مشارکت در ایجاد شرکت جدید اکتشاف با عنوان توسعه معادن و اکتشافات فلزیابان
3 - مشارکت در طرح احداث نیروگاه سیکل ترکیبی 500 مگاواتی جدید :

4 - مشارکت در شرکت فولاد سترک‌پارس شرق در منطقه آزاد چابهار، جهت تولید 10 میلیون تن فولاد:

5 - مشارکت در تأسیس شرکت تأمین آب صنایع و معادن:
6 - مشارکت در شرکت صنایع معدنی نوظهور شاهرود، جهت تولید کاغذ سنگی:
7 - مشارکت در طرح احداث کارخانه تجهیزات معدنی و صنعتی:
8 - مشارکت در طرح احداث زیرساخت‌های حمل‌ونقل ریلی و جاده‌ای:

9 - مشارکت در ساخت کارخانه تولید آجر نسوز:

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.