2020/01/25
۱۳۹۸ شنبه ۵ بهمن
 • وزیر صنعت: ساخت داخل بیش از یک میلیارد دلار تجهیزات وارداتی

  وزیر صنعت: ساخت داخل بیش از یک میلیارد دلار تجهیزات وارداتی

  نبض تجارت :وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در ۹ ماهه امسال بیش از ۹ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش تولید در سیمان داریم که این هم نشانگر رونق واحدها و هم نشانگر رونق فعالیتهای مرتبط با سیمان در کشور است.
 • ۱۲هزار قطعه در فولاد و معدن توسط چادرملو بومی‌سازی شد

  ۱۲هزار قطعه در فولاد و معدن توسط چادرملو بومی‌سازی شد

  نبض تجارت :مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: از همان روزهای اول بهره‌برداری چادرملو دغدغه بومی سازی را داشتیم و از دل این دغدغه‌ها مجموعه‌های موفقی چون فکور صنعت متولد شد.
 • افزایش نرخ دلار یک فرصت و پتانسیل خوب برای صادرات است

  افزایش نرخ دلار یک فرصت و پتانسیل خوب برای صادرات است

  نبض تجارت :وزیر صمت گفت: افزایش نرخ دلار یک فرصت و پتانسیل خوب برای صادرات است که از آن باید استفاده بشود و این افزایش، صادرات را توجیه پذیر و واردات را توجیه ناپذیر کرده است که باید در صحنه عمل نیز دیده بشود.
 • پرچمدار اصلی نهضت ساخت داخل مقام معظم رهبری هستند

  پرچمدار اصلی نهضت ساخت داخل مقام معظم رهبری هستند

  نبض تجارت :وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم دومین میز تعمیق ساخت داخل تجهیزات صنعت پتروشیمی در راستای نهضت ساخت داخل گفت: شهادت جانسوز حاج قاسم سلیمانی و یاران وفادارش را تبریک و تسلیت عرض می کنم، یقیناً روح این سردار رشید اسلام و کشورمان از اقدامات و کارهایی که در حوزه نهضت ساخت داخل انجام می دهیم و توجهی که به توان جوانان این مرز بوم داریم،یاریگر است.
 • نهضت داخلی سازی با حمایت مسئولان تداوم خواهد داشت

  نهضت داخلی سازی با حمایت مسئولان تداوم خواهد داشت

  نبض تجارت :مدیرعامل ایران خودرو از افزایش شمارگان تولید روزانه این خودروساز به بیش از ۲ هزار دستگاه در ماه‌های پایانی سال جاری خبر داد.
 • فعالیت۲۰۰ تحصیل کرده استان یزد در مگامدول چادرملوی اردکان

  فعالیت۲۰۰ تحصیل کرده استان یزد در مگامدول چادرملوی اردکان

  نبض تجارت : مدیر عامل مجتمع صنعتی چادرملو گفت: کارخانه تولید شمش فولاد هم اکنون ۲۰۰ تحصیل کرده استان یزد را مشغول به کار کرده است.
 • از ظرفیت دانشگاه ها در جشنواره ملی فولاد بیشتر استفاده شود

  از ظرفیت دانشگاه ها در جشنواره ملی فولاد بیشتر استفاده شود

  نبض تجارت :مدیرعامل شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان گفت: جشنواره ملی فولاد که با رویکرد خودکفایی در این صنعت برگزار می شود، جشنواره ای نو است که پیشنهاد می شود هر چه بیشتر از ظرفیت دانشگاه ها در آن استفاده شود تا صنایع معدنی و فولادسازان بتوانند نیازهای خود را با مراکز آکادمیک، علمی و پژوهشی بیشتر مطرح کنند.
 • استراتژی چادرملو برای کاهش هزینه‌های ناشی از واردات قطعات

  استراتژی چادرملو برای کاهش هزینه‌های ناشی از واردات قطعات

  نبض تجارت : مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: این شرکت با اعتقاد راسخ به محقق کردن اهداف و آرمان توسعه یافتگی با بکارگیری توان متخصصان داخل کشور گام های بلندی برای کاهش هزینه های ناشی از واردات قطعات و قطع وابستگی برداشته است.
 • سهم ۶۲ درصدی بخش تولید در تامین درآمدهای مالیاتی کشور/361 هزار میلیارد تومان نیاز صنعت به سرمایه در گردش

  سهم ۶۲ درصدی بخش تولید در تامین درآمدهای مالیاتی کشور/361 هزار میلیارد تومان نیاز صنعت به سرمایه در گردش

  نبض تجارت :وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه هم اندیشی با اعضای فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی گفت: بطور مستمر آمار تولید 44 گروه کالایی در کشور مورد رصد قرار می گیرد و ماهیانه روند تولیدات به اطلاع مسئولان ارشد نظام می رسد
 • خصوصی‌سازی صنعت خودرو لغو شد

  خصوصی‌سازی صنعت خودرو لغو شد

  نبض تجارت :طبق آخرین مصوبه کمیسیون صنایع و معادن که ریشه در مخالفت شورای نگهبان دارد، خصوصی سازی صنعت خودرو که قرار بود با واگذاری سهام دولت در دو خودروساز بزرگ کشور به بخش خصوصی عملیاتی شود، لغو شد.
 • 30 هزار میلیارد تومان برای تامین آرد و نان در سال 99 اختصاص یافت

  30 هزار میلیارد تومان برای تامین آرد و نان در سال 99 اختصاص یافت

  نبض تجارت :مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران و معاون وزیر صمت، به اقدامات دولت برای ارتقای کیفیت گندم، آرد و نان اشاره و اظهار کرد: دولت امسال 16 هزار میلیارد تومان برای تامین نان مردم اختصاص داد و این رقم در سال آینده به 30 هزار میلیارد تومان خواهد رسید.
 • پراید باز هم بالا رفت

  پراید باز هم بالا رفت

  نبض تجارت: در حالی که بازار خودرو با مشتریان بسیار محدودی روبروست، قیمت پراید از ۵۰ میلیون تومان فراتر رفته است .
 • ششمین نمایشگاه صنایع بومی پدافند غیرعامل برگزار می‌شود

  ششمین نمایشگاه صنایع بومی پدافند غیرعامل برگزار می‌شود

  نبض تجارت :ششمین نمایشگاه صنایع بومی پدافند غیرعامل ، 18 تا 21 آبان‌ماه برگزار می‌شود.
 • در خصوص سنگ آهن صادرات محور نیستیم

  در خصوص سنگ آهن صادرات محور نیستیم

  نبض تجارت: مهندس نوریان درحاشیه نمایشگاه ایران کانمین 2019 گفت : درخصوص سنگ آهن صادرات محور نیستیم و تنها سنگ آهن دانه بندی را صادر کرده ایم و در حدود 30 درصد از شمش های تولیدی ما به کشورهای جنوب شرق آسیا و قطر صادر می شود.
 • جهش خیره کننده چادرملو

  جهش خیره کننده چادرملو

  نبض تجارت :سرمایه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو طی 15 سال 88 برابر شده است .
 • برای نخستین بار ؛ پرو لباس یقه و مشاوره ی همکده دو خدمت جدید و بدون هزینه در محل

  برای نخستین بار ؛ پرو لباس یقه و مشاوره ی همکده دو خدمت جدید و بدون هزینه در محل

  نبض تجارت :کارآفرین برتر و مدیر منتخب نمونه ی جوان کشور : چشم انداز ما تا پایان سال ۱۳۹۹ ایجاد بیش از ۲۵۰۰ شغل جدید ، فرهنگ سازی جهت استفاده از روانشناس ، حمایت از تولیدکنندگان پوشاک و خرید قطعی محصولات آنان است .
 • "کچاد" آمار تولید و فروش ۶ ماهه داد/ رشد ۶۸ درصدی درآمد

  نبض تجارت: شرکت چادرملو با ارائه آمار تولید و فروش شهریور و نیمه نخست سال جاری از کسب درآمد ۴.۶ هزار میلیارد تومانی و رشد ۶۸ درصدی نسبت به مدت مشابه قبل خبر داد.
 • دولت از صنعت خودرو خارج می‌شود

  دولت از صنعت خودرو خارج می‌شود

  نبض تجارت: ماشین خصوصی‌سازی در سال ۱۳۹۸ به راه افتاد. پس از چند ماهی که به‌دلیل استیضاح وزیر سابق اموراقتصادی و دارایی جلسات هیأت واگذاری برای قیمت‌گذاری شرکت‌ها برگزار نشده بود، این هیأت در جلسه چهارم خرداد ماه جاری خود دستور واگذاری سهام باقی مانده دولت در ۱۸ شرکت و بنگاه بزرگ بورسی را صادر کرد که تنها دو شرکت در گروه یک قرار دارد و ۱۶ شرکت در گروه دوم واگذاری‌ها هستند.
 • 
خداحافظی دو برند کره‌ای معروف از بازار ایران

  خداحافظی دو برند کره‌ای معروف از بازار ایران

  نبض تجارت: بازار لوازم خانگی همچنان روزهای پرالتهابی را می‌گذراند و به اذعان متقاضیان خرید لوازم خانگی، گرانی در این بازار بیداد می‌کند. گرایش خریداران به خرید لوازم خانگی خارجی به‌ویژه تولیدات دو برند «ال‌جی» و «سامسونگ» به‌حدی است که بعضا برخی خانواده‌ها حاضر به پرداخت چندین برابر قیمت واقعی یکی از لوازم خانگی این دو برند هستند.