2022/05/29
۱۴۰۱ يکشنبه ۸ خرداد
عملیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن تا مرداد به ۲ میلیون واحد می‌رسد

عملیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن تا مرداد به ۲ میلیون واحد می‌رسد

نبض تجارت- وزیر راه و شهرسازی گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده تا پایان مرداد سقف عملیات اجرایی واحد‌های شروع شده طرح نهضت ملی مسکن حداقل به ۲ میلیون واحد مسکونی می رسد.

به گزارش نبض تجارت ؛ آقای رستم قاسمی گفت: اجرای نهضت ملی مسکن به روش خودمالکی علاوه بر اجرا توسط سازندگان حرفه‌ای و انبوه سازان روشی مناسب برای مشارکت بیشتر مردم است و در برنامه است که تا پایان مرداد، سقف عملیات اجرایی واحد‌های شروع شده طرح نهضت ملی مسکن حداقل به ۲ میلیون واحد مسکونی برسد.
به گفته وزیر راه وشهرسازی در اجرای طرح نهضت ملی مسکن حدود ۸۰۰ هزار واحد روستایی برعهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است. حدود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد شهری است که در بخش شهری روند تامین زمین و همچنین آغاز عملیات اجرایی توسط کارگزاران وزارت راه که شامل شرکت عمران شهرهای جدید، شرکت بازآفرینی شهری ایران، سازمان ملی زمین و مسکن و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است در حال اجرایی و عملیاتی شدن است.
شورای هماهنگی برنامه‌های مسکن  امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاونان مسکن برگزار شد که در این نشست بر اتمام پالایش نهایی متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن تا پایان خرداد و برگزاری شورای عالی مسکن با حضور رئیس جمهور به صورت ماهانه و بیمه کیفیت واحد های مسکونی طرح نهضت ملی تاکید شد.
طرح نهضت ملی مسکن با دستور رئیس جمهور از سال گذشته کلید خورده که تاکنون از بیش از ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر ثبت نام کننده بیش از ۳ میلیون و ۲۷۰ هزار متقاضی واجد شرایط اولیه شناخته شده‌اند.

 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.