2023/11/29
۱۴۰۲ چهارشنبه ۸ آذر
بهره‌مندی ۲ هزار دانش‌آموز در ۱۶ مدرسه منطقه ۱۹ از آموزش‌های مدیریت پسماند
طی یک ماه اخیر انجام شد:

بهره‌مندی ۲ هزار دانش‌آموز در ۱۶ مدرسه منطقه ۱۹ از آموزش‌های مدیریت پسماند

نبض تجارت- ۲هزار دانش آموز در ۱۶ مدرسه منطقه ۱۹ طی یک ماه اخیر از آموزش‌های مدیریت پسماند در راستای ترویج فرهنگ تفکیک مواد بازیافتی و پسماندهای خشک و تر بهره‌مند شدند.

به گزارش نبض تجارت و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، تورج فرهادی شهردار این منطقه اظهار کرد: در راستای رسیدن به اهداف شهرداری تهران به منظور تفکیک پسماندهای خشک از مبدا، آموزشگران اداره بازیافت، اقدام به آموزش روش های مدیرت پسماند از مبداء شامل مراحل بازکاهی، باز مصرف و بازیافت می کنند.

وی با تاکید بر اهمیت نهادینه کردن آموزش های تفکیک پسماند و حفظ پاکیزگی محیط زیست از دوران کودکی گفت: آموزش طرح تفکیک از مبدا و جداسازی پسماندهای خشک با موضوع بازیافت و حفظ محیط زیست طی یک ماه اخیر در ۱۶ مدرسه با حضور ۲ هزار دانش آموز به منظور جلب مشارکت و ارتقا سطح آگاهی آنان اجرا شده است.

همچنین در کنار این آموزش ها ۵۰۰ عدد کارتن پلاست،۳۵۰ کیلوگرم کیسه تجزیه پذیر،۸۰ عدد جوایز و ۵۰ بسته آموزشی در مدارس و بین دانش آموزان توزیع شد.

فرهادی بیان کرد: این اقشار می توانند به عنوان مهمترین سرمایه اجتماعی در مدارس و محلات در کاهش حجم بالایی از آلودگی‌ها نقش داشته باشند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.