2024/02/29
۱۴۰۲ پنج شنبه ۱۰ اسفند
اجرای طرح باندینگ ۱۱۰۰ اصله درخت در منطقه ۲

اجرای طرح باندینگ ۱۱۰۰ اصله درخت در منطقه ۲

نبض تجارت- شهردار ناحیه ۴ منطقه ۲ گفت: طرح باندینگ درختان با هدف حفظ و حراست از گنجینه سبز در حال اجرا است.

به گزارش نبض تجارت و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲، سید سلمان سوری گفت: به منظور کنترل آفات گیاهی عملیات باندینگ یکهزار و ۱۰۰ اصله  درخت نارون، صنوبر، چنار و.. انجام شد که در مدیریت تلفیقی آفات در فضای سبز شهری جمعیت آفات را با استفاده از اقدامات مختلف زراعی، فیزیکی، مکانیکی، اکولوژیکی، بیولوژیکی و شیمیایی در سطح زیر آستانه خسارت زایی کنترل می‌کند.

سوری با اشاره به جزییات این عملیات افزود: رنگ سفید بر روی تنه درختان، ترکیبی از آفت کش‌ها و رنگ است که برای کنترل آفات گیاهی و رنگ به کار برده شده جهت آگاهی رسانی و جلوگیری از لمس تنه درختان آغشته به آفت کش‌ها توسط شهروندان است.

شهردار ناحیه۲ منطقه ۲ عنوان کرد: این عملیات با نظارت کارشناسان مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز اجرا  و تاثیر مناسبی در کاهش آفات نباتی این درختان  دارد.  این اقدام در بزرگراه های  جلال آل احمد، شیخ فضل آلله نوری، ،رفیوژ خیابان ستارخان و دیگر معابر اصلی ناحیه اجرا شد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.