2024/04/21
۱۴۰۳ يکشنبه ۲ ارديبهشت
دریافت وام از صندوق قرض الحسنه شاهد اینترنتی شد / چند شعبه ای شدن صندوق شاهد در دستور کار است
مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد با حضور در غرفه «حیات»:

دریافت وام از صندوق قرض الحسنه شاهد اینترنتی شد / چند شعبه ای شدن صندوق شاهد در دستور کار است

نبض تجارت-دکتر تبریزی ، مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد: اگر صندوق شاهد بتواند از تک شعبه ای بودن به سوی چند شعبه ای بودن حرکت کند، ایثارگران و سایر ایثارگرانی که در بنیاد شهید پرونده دارند، از دستگاه های دولتی حقوق دریافت خواهند کرد.

محمود تبریزی، مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد با حضور در غرفه حیات در نمایشگاه آخرین دستاوردها و اقدامات بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: صندوق قرض الحسنه شاهد در سال ۱۳۷۲ توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران تاسیس و در سال ۱۳۷۵ توسط اداره ثبت شرکت ها ثبت شد.

 

وی با بیان اینکه صندوق قرض الحسنه شاهد با سرمایه اولیه ۷۵۰ میلیون تومان آغاز به کار کرد، ادامه داد: این صندوق در ابتدا تنها به خانواده های شهدا، وام های قرض الحسنه پرداخت می کرد. با مرور زمان، صندوق قرض الحسنه با سپرده گذاری جامعه ایثارگری و اعضای صندوق، بزرگ تر شد؛ تا جایی که امروز ما حدود ۱۲۱ میلیارد تومان سرمایه ثبت شده داریم.

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد تاکید کرد: حدود ۶۰۰۰ میلیارد تومان منابع در گردش است که اعضای حقوق بگیر از بنیاد شهید دریافت می کنند. اعضایی که از بنیاد شهید حقوق دریافت می کنند جانبازان و همسران و مادران شهدا و بعضا برخی از فرزندان شهدا و همچنین تعدادی مستمربگیر هستند.

تبریزی با بیان اینکه سقف مبلغ پرداختی بانک مرکزی ۷۰ میلیون است که در سال ۱۴۰۲ این مبلغ پرداخت می شود، افزود: صندوق قرض الحسنه شاهد در سال ۱۳۹۶ از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگ ترین صندوق کشور مجوز رسمی دریافت کرد و در حال حاضر تحت نظارت بانک مرکزی و تابع دستورالعمل ها و قواعد بانک مرکزی در حیطه پرداخت وام قرض الحسنه به جامعه ایثارگری انجام وظیفه می کند.

وی افزود: اقداماتی در دستور کار است که امیدواریم با حمایت های رئیس بنیاد شهید و سایر دستگاه ها در سال ۱۴۰۳ رونمایی شود. یکی از اهداف ما در سال ۱۴۰۳ این است که صندوق شاهد را از تک شعبه ای به چند شعبه ای تبدیل کنیم و مجوز این کار صادر شود.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.