2024/07/24
۱۴۰۳ چهارشنبه ۳ مرداد
فراخوان مسابقه طراحی حجم و المان شهری میدان صنعت

فراخوان مسابقه طراحی حجم و المان شهری میدان صنعت

نبض تجارت- شهرداری منطقه ۲ تهران با اعلام فراخوان از هنرمندان و طراحان دعوت کرد تا در مسابقه طراحی حجم و المان شهری میدان صنعت مشارکت کنند.

به گزارش نبض تجارت و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۲، مهدی صالحی، شهردار این منطقه با بیان اینکه میدان صنعت از جمله میادین شاخص پایتخت است، گفت: المان شهری امروزه یکی از الزامات شهری برای ایجاد جذابیت‌های بصری، یکپارچگی و هویت بخشی به شهر است که با ترکیب هنر، علم، معماری و طراحی ساخته شده می‌تواند مفاهیم انتزاعی را به مخاطبین ارائه کند.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری منطقه در تداوم طرح‌های آراستگی بصری، نصب المان‌ها متناسب با استانداردهای زیباسازی شهری را در دستور کار قرار داده است، افزود: در همین راستا همزمان با طرح ساماندهی ترافیکی میدان صنعت، در نظر داریم تا  طراحی حجم و  المان شهری میدان را با مشارکت طراحان و هنرمندان اجرا کنیم.

صالحی بازآفرینی ارزش های فرهنگی در هویت اجتماعی و شهری را از رویکردهای این فراخوان برشمرد و عنوان کرد: بهره مندی از نشانه ها و نمادهای فرهنگی در معماری و سیمای منظر شهری، توجه به ارزش های اخلاقی و یاد آوری مفاهیم ارزشمند انسانی و ترویج فرهنگ با بهره از اثربخشی و خلق آثار هنری برای ایجاد سرمایه های فرهنگی  از شاخصه ها و رویکردهای طراحی المان است.

شهردار منطقه ۲ بابیان اینکه علاقمندان می‌توانند جهت اطلاع از شرایط ثبت نام به وبگاه شهرداری منطقه به آدرس https://region۲.tehran.ir مراجعه کنند،گفت: شرکت کنندگان می توانند آثار خود را تا ۱۵ مرداد ماه به دبیرخانه فراخوان در معاونت خدمات شهری و محیط زیست  شهرداری منطقه ارسال کنند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.