2024/07/24
۱۴۰۳ چهارشنبه ۳ مرداد
میدان کتاب  تقاطع هوشمند می شود

میدان کتاب تقاطع هوشمند می شود

نبض تجارت _ شهردارمنطقه ۲ از اجرای عملیات اصلاح هندسی میدان کتاب و تبدیل آن به تقاطع همسطح هوشمند خبرداد و گفت: این طرح با هدف ساماندهی ترافیکی معابر شهری و براساس مصوبه شورای حمل و نقل ترافیک شهر تهران اجرا می شود.

به گزارش نبض تجارت و به نقل روابط عمومی شهرداری منطقه۲، مهدی صالحی افزود: میدان کتاب به لحاظ وجود ایستگاه مترو و مراکز تجاری و اداری و همچنین دسترسی  به بزرگراه های  هاشمی رفسنجانی و یادگار امام(ره) یکی از میادین پر تردد منطقه  محسوب می‌شود که همین موضوع باعث ایجاد حجم تردد در این میدان و تحمیل بار ترافیکی در معابر منتهی به آن  شده است .

وی با اشاره به برنامه های مدیریت شهری در  ساماندهی ترافیکی معابر شهری و بزرگراهی،گفت:  در همین راستا  پس از مطالعات کارشناسی صورت گرفته در خصوص ساماندهی ترافیک و افزایش ایمنی تردد، اصلاح هندسی میدان کتاب و تبدیل آن به تقاطع چراغ دار  در شورای حمل و نقل ترافیک شهر تهران تصویب شد.
صالحی گفت: با  اجرای این طرح  علاوه بر ساماندهی  معضلات ترافیکی، سرعت تخلیه دراین میدان  حداقل  25 و حداکثر 40 درصد افزایش می یابد..
شهردار منطقه2 با اشاره به اجرای عملیات جمع آوری میدان و اجرای این طرح ترافیکی گفت: هماهنگی های لازم با شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران  برای تامین  تجهیزات لازم مربوط به نصب چراغ  زماندار و هوشمند در   تقاطع مذکور انجام شده  و
مدیریت شهری منطقه تلاش دارد تا با اجرای این عملیات، ترددی ایمن و روان را برای شهروندان و ساکنین این  محله فراهم کند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.