2021/08/02
۱۴۰۰ دوشنبه ۱۱ مرداد
حفظ و حراست از کار بزرگ شهدا حق الناس است
کلهری در مراسم پنجمین سالگرد شهید ذاکر حسینی:

حفظ و حراست از کار بزرگ شهدا حق الناس است

نبض تجارت- محمود کلهری شهردار منطقه ۵ مراسم پنجمین سالگرد شهید مدافع حرم جاوید اثر مهدی ذاکر حسینی با بیان اینکه همه کسانی که دستشان در کار هست متوجه حق الناس و بیت‌المال باشند گفت: این شهدا که جانشان را برای ماندن اسلام، انقلاب و ایران هدیه کردند ، حفظ و حراست از اقدام آنها حق الناس است.

به گزارش نبض تجارت و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، محمود کلهری شهردار منطقه ۵ مراسم پنجمین سالگرد شهید مدافع حرم جاوید اثر مهدی ذاکر حسینی در مسجد جامع شهرک اکباتان گفت: وقتی که مقام معظم رهبری فرمودند "زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست" نباید به عنوان شعار به جمله ای که گفته نگاه کرد و خیلی مطالب و معانی در آن است. این قبیل مراسم ها در راستای همین فرمایش مقام معظم رهبری است و باید تلاش کنیم نام و یاد و خاطره شهدا همیشه زنده بماند.
کلهری تاکید کرد: زنده نگه داشتن صرفا به معنای برگزاری مراسم نیست و باید در عمل هم به رفتار آنها پایبند باشیم تا این روحیه و فرهنگ از بین نرود. زنده نگه داشتن و برگزاری این قبیل مراسم ها خوب است اما مهمتر از اینها فرهنگ ایثار و شهادت نهفته هست که بیش از همیشه نیاز به زنده نگه داشتن آن داریم.
وی افزود: کرونا مصیبت های زیادی به جامعه و مردم تحمیل کرد و عزیزان زیادی را از دست دادیم، اما روحیه ایثار را در ما زنده کرد. خانواده هابی که خودشان محتاج کمک هستند اما در این ایام به افراد نیازمندتر کمک کردند.
شهردار منطقه ۵ ادامه داد: در مناطق جنوب که توفیق خدمت داشتم مادری ۳ ماسک و ۲ جفت دستکش برای کمک آورده بود که من را یاد دوران جبهه انداخت و این حرکت به اندازه یک کامیون تجهیزات می ارزید.
کلهری با بیان اینکه همه کسانی که دستشان در کار هست متوجه حق الناس و بیت‌المال باشند گفت:  این شهدا که جانشان را  برای ماندن اسلام، انقلاب و ایران هدیه کردند ، حفظ و حراست از اقدام آنها حق الناس است.
کلهری در پایان گفت: برای پدران و مادران شهدا خیلی سخت است که عزیزی را از دست دادند اما وقتی پیکر شهید را به خاک می سپارند یک آرامشی دارند اما پیکر آن عزیزی که نمی آید و جاوید الاثر می ماند داغش مضاعف است.هم‌مادر و هم پدر شهید ذاکر حسینی برای مملکت و مدیران  دعا کنند که آنطور که شایسته است در حد توان آن حق مطلب را ادا کرده و به مردم که شایسته بهترین ها هستند خدمت کنیم‌.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.