2023/11/29
۱۴۰۲ چهارشنبه ۸ آذر
 • رشد تولید و مهار تورم با مردمی کردن اقتصاد ممکن می‌شود

  رشد تولید و مهار تورم با مردمی کردن اقتصاد ممکن می‌شود

  نبض تجارت- مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در جلسه ستاد عالی اجرایی‌سازی شعار سال در این سازمان که با حضور تعدادی از نمایندگان تشکل‌های صنفی کارفرمایی و مدیران این سازمان برگزار شد، با اشاره به‌این‌که رشد تولید و مهار تورم با مردمی کردن اقتصاد ممکن می‌شود و همچنین با تأکید بر ضرورت پرهیز از رقابت بخش اقتصادی و سرمایه‌گذاری این سازمان با بخش خصوصی و تعاونی گفت: مقام معظم رهبری بر «مردمی کردن اقتصاد» تأکید ویژه دارند و ما هم اگر می‌خواهیم گام‌های مؤثری در رشد و تولید داشته باشیم، باید به سراغ مردم برویم و مردمی کردن اقتصاد را به معنای واقعی دنبال کنیم. در حوزه‌های اقتصادی، رشد تولید و مهار تورم با حضور حداکثری مردم در عرصه اقتصاد امکان تحقق دارد. سازمان تأمین‌اجتماعی نباید در عرصه اقتصادی در حوزه‌هایی که ضرورت ندارد، رقیب بخش خصوصی و تعاونی باشد.
 • ادعای سابقه اشتغال و احتساب سابقه بیمه‌ای، ابتدا باید در شعب تأمین‌اجتماعی رسیدگی شود

  ادعای سابقه اشتغال و احتساب سابقه بیمه‌ای، ابتدا باید در شعب تأمین‌اجتماعی رسیدگی شود

  نبض تجارت- سازمان تأمین‌اجتماعی براساس قانون و آرای هیئت‌عمومی دیوان عدالت اداری در زمینه فرایند بررسی درخواست‌های ادعای سابقه بیمه‌شدگان، از کلیه مشمولان قانون تأمین‌اجتماعی خواست پیش از ارائه درخواست به دیوان عدالت اداری یا ثبت درخواست در مراجع حل اختلاف قانون کار، درخواست‌های خود در مورد سوابق بیمه‌پردازی را به کمیته‌های تخصصی بررسی سوابق شعب تأمین‌اجتماعی ارائه کنند.
 • پرداخت هشتمین ماه حقوق بازنشستگان، بدون استقراض از نظام بانکی

  پرداخت هشتمین ماه حقوق بازنشستگان، بدون استقراض از نظام بانکی

  نبض تجارت- مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی با اشاره به رقم بالغ بر 40 هزار میلیارد تومان تعهدات و پرداختی‌های ماهانه این سازمان، از پرداخت هشتمین ماه مستمری نزدیک به 5 میلیون نفر بازنشسته و مستمری‌بگیر این سازمان بدون استقراض از نظام بانکی برای تأمین منابع خبر داد و مجموع مبالغ پرداختی تأمین‌اجتماعی در این 8 ماه را بیش از 320 هزار میلیارد تومان اعلام کرد.
 • برنامه‌های سازمان تأمین‌اجتماعی در هفته کتاب اعلام شد

  برنامه‌های سازمان تأمین‌اجتماعی در هفته کتاب اعلام شد

  نبض تجارت- مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین‌اجتماعی ضمن اعلام برنامه‌های این سازمان در گرامیداشت سی‌ویکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران گفت: توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی، یکی از شاخصه‌های ارزیابی رشد، توسعه و پیشرفت فرهنگی هر کشور است.
 • از توسعه فعالیت‌های ورزشی در بین بازنشستگان حمایت می‌کنیم

  از توسعه فعالیت‌های ورزشی در بین بازنشستگان حمایت می‌کنیم

  نبض تجارت- مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در مراسم اختتامیه مسابقات نهایی المپیاد ورزشی بازنشستگان در گروه بانوان که در شهر ارومیه برگزار شد، با اشاره به حضور حدود 5 هزار بازنشسته در این المپیاد گفت: برای مشارکت و حضور بازنشستگان در المپیاد ورزشی هیچ محدودیتی وجود ندارد و انتظار داریم در دوره‌های بعدی، تعداد شرکت‌کنندگان با همکاری کانون‌های بازنشستگی و تأمین‌اجتماعی استان‌ها افزایش قابل توجهی داشته باشد. سازمان تأمین‌اجتماعی بیش از چهار میلیون بازنشسته و مستمری‌بگیر تحت پوشش دارد که باید با رویکرد حفظ سلامت و شادابی این جامعه فرهیخته که سرمایه‌های اجتماعی کشور هستند، همه را درگیر حوزه ورزش و سلامتی کنیم. سازمان تأمین‌اجتماعی از توسعه فعالیت‌های ورزشی در بین بازنشستگان حمایت می‌کند و بازنشستگان ورزشکار ما نشان دادند که با افزایش سن، سستی و تنبلی در کار نیست. اگر بستر فراهم شود و مقدمات را برای بازنشستگان عزیز فراهم کنیم، این فضا می‌تواند به دستاورد بزرگی تبدیل شود.
 • بهره‌برداری از شش پروژه توسعه خدمات در بیمارستان شهید دکتر لبافی‌نژاد

  بهره‌برداری از شش پروژه توسعه خدمات در بیمارستان شهید دکتر لبافی‌نژاد

  نبض تجارت- مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی امروز سه‌شنبه هفتم شهریور در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های توسعه‌ای و نوسازی بیمارستان شهید دکتر لبافی‌نژاد، مدل همکاری و هم‌افزایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان تأمین‌اجتماعی در اداره این بیمارستان آموزشی و خدماتی را مدل موفقی در زمینه عمق بخشی به خدمات تخصصی درمان از سوی وزارت بهداشت و درمان و عمق‌بخشی به خدمات اداری و پشتیبانی از سوی سازمان تأمین‌اجتماعی دانست و خواستار توسعه این همکاری در زمینه تأمین نیروی تخصصی موردنیاز سایر مراکز درمانی ملکی این سازمان برای ارتقای سطح خدمات این مراکز شد.
 • آغاز ثبت‌نام غیرحضوری وام بازنشستگان از شنبه 21 مرداد

  آغاز ثبت‌نام غیرحضوری وام بازنشستگان از شنبه 21 مرداد

  نبض تجارت- ثبت‌نام غیرحضوری متقاضیان تسهیلات قرض‌الحسنه بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی از روز شنبه مورخ 21 مرداد در سامانه ثبت‌نام مستقیم که بر روی تارنمای رسمی این سازمان به نشانی es.tamin.ir فعال خواهد شد، به‌مدت یک هفته انجام می‌شود.
 • آینده تأمین‌اجتماعی، روشن و امیدوارانه است

  آینده تأمین‌اجتماعی، روشن و امیدوارانه است

  نبض تجارت- میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در سفر استانی به استان سمنان و در جلسه شورای اداری بیمه و درمان تأمین‌اجتماعی این استان که با حضور مدیران حوزه‌های بیمه و درمان و رؤسای شعب و مراکز درمانی تأمین‌اجتماعی استان برگزار شد، با تشریح دستاوردهای دو سال اخیر این سازمان، گفت: با اقداماتی که با حمایت دولت مردمی و مجلس انقلابی و همت همه همکاران سازمان در این دو سال صورت‌گرفته، نشان دادیم که آینده سازمان، آینده روشن و امیدوارانه‌ای است و به لطف خداوند متعال می‌توانیم با ظرفیت‌های بزرگی که در سازمان تأمین‌اجتماعی وجود دارد،آینده بهتری را برای ذی‌نفعان سازمان رقم بزنیم.
 • توسعه خدمات درمانی از راهبردهای مهم سازمان تأمین‌اجتماعی است

  توسعه خدمات درمانی از راهبردهای مهم سازمان تأمین‌اجتماعی است

  نبض تجارت- میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی به مناسبت هفته تأمین‌اجتماعی در برنامه صبح بخیر ایران شبکه اول سیما حضور یافت و ضمن ارائه گزارشی کوتاه درباره عملکرد این سازمان در یک سال گذشته، از 180 هزار میلیارد تومان تأدیه بدهی دولت به سازمان تأمین‌اجتماعی طی کمتر از دو سال گذشته و نیز تسویه بدهی 106 هزار میلیارد تومانی این سازمان به نظام بانکی و همچنین افزایش 1.9 میلیون نفری تعداد بیمه‌شدگان خبر داد.
 • تجارب اندوخته و ظرفیت بازنشستگان؛ سرمایه رشد، تحول و اعتلای کشور است

  تجارب اندوخته و ظرفیت بازنشستگان؛ سرمایه رشد، تحول و اعتلای کشور است

  نبض تجارت- مراسم اختتامیه اولین دوره جشنواره تجربه ماندگار؛ نخستین جشنواره ملی تاریخ شفاهی بازنشستگان با حضور میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی، محمد چکشیان معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد اسدی رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین‌اجتماعی و جمعی از مدیران وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی و سازمان تأمین‌اجتماعی برگزار شد.
 • تارنمای «تأمین‌نما» رونمایی شد

  تارنمای «تأمین‌نما» رونمایی شد

  نبض تجارت- با هدف ارتقای شفافیت و دسترسی همگانی به اطلاعات و آمارهای سازمان تأمین‌اجتماعی، تارنمای "تأمین ‌نما" با محوریت ارائه شفاف اطلاعات در زمینه جامعه تحت‌پوشش این سازمان و نیز تعداد و هزینه‌های خدمات متنوع بیمه‌ای و درمانی به بیمه‌شدگان و بازنشستگان معزز سازمان، در نشانی tamin-nama.ir در دسترس عموم قرار گرفت.
 • افق روشن پیش‌روی حوزه تأمین‌اجتماعی

  افق روشن پیش‌روی حوزه تأمین‌اجتماعی

  نبض تجارت- فرارسیدن هفته تأمین‌اجتماعی را به خانواده بزرگ سازمان تأمین‌اجتماعی خصوصاً بازنشستگان و مستمری‌بگیران عزیز، کارگران و کارفرمایان محترم و همکاران خدوم و زحمتکش این سازمان در بخش‌های مختلف بیمه‌ای، درمانی و اقتصادی تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.
 • اضافه شدن قابلیت انعقاد قرارداد و پرداخت حق بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد به برنامه کاربردی «تأمین من»

  اضافه شدن قابلیت انعقاد قرارداد و پرداخت حق بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد به برنامه کاربردی «تأمین من»

  نبض تجارت- خدمات جدید انعقاد قرارداد و پرداخت حق‌بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد به همراه ویژگی‌ امکان دریافت فایل PDF نسخه الکترونیک به برنامه کاربردی (اپلیکیشن) تلفن همراه «تأمین من» در دو نسخه Android و PWA افزوده شد و نسخه جدید این برنامه جهت بهره‌برداری عموم کاربران منتشر شد.
 • الکامپ بیست‌وششم؛ فرصتی مناسب برای همکاری استارت‌آپ‌ها و سازمان تأمین‌اجتماعی

  الکامپ بیست‌وششم؛ فرصتی مناسب برای همکاری استارت‌آپ‌ها و سازمان تأمین‌اجتماعی

  نبض تجارت- سرپرست مدیریت فناوری و تحول دیجیتال سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: سازمان تأمین‌اجتماعی با حضور فعال در بیست‌و ششمین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ) ضمن معرفی خدمات هوشمند این سازمان در بازارگاه تحول دیجیتال سازمان، آماده همکاری و استفاده از ظرفیت استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های فعال در زیست‌بوم نوآوری و استارت‌آپ‌های ایرانی است.
 • گیلان؛ میزبان سی‌وهشتمین سفر استانی میرهاشم موسوی

  گیلان؛ میزبان سی‌وهشتمین سفر استانی میرهاشم موسوی

  نبض تجارت- مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در دومین سفر از دور دوم سفرهای استانی، به‌منظور بازدید میدانی از چگونگی ارائه خدمات بیمه‌ای و درمانی به بیمه‌شدگان و بازنشستگان استان گیلان، به‌همراه تعدادی از معاونان و مدیران این سازمان وارد شهرستان رودبار شد و از مراکز بیمه‌ای و درمانی تأمین‌اجتماعی در این شهرستان بازدید کرد. استان گیلان، مقصد سی‌وهشتمین سفر از سفرهای استانی میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی است.
 • انتصاب دکتر امیرعباس جراحی علمداری به سمت سرپرست مدیریت درمان استان زنجان

  انتصاب دکتر امیرعباس جراحی علمداری به سمت سرپرست مدیریت درمان استان زنجان

  نبض تجارت- با صدور حکمی از سوی دکتر میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی، دکتر امیرعباس جراحی علمداری به سمت سرپرست مدیریت درمان تأمین‌اجتماعی استان زنجان منصوب شد.
 • بازدید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از غرفه گروه هتل های ایرانگردی و جهانگردی

  بازدید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از غرفه گروه هتل های ایرانگردی و جهانگردی

  نبض تجارت- وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با حضور در پنجمین نمایشگاه اکسپو-توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران، از غرفه گروه هتل های ایرانگردی و جهانگردی بازدید کرد.
 • افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران از اردیبهشت اجرایی و پرداخت می‌شود

  افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران از اردیبهشت اجرایی و پرداخت می‌شود

  نبض تجارت - مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی از اجرایی شدن و پرداخت افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران این سازمان از اردیبهشت‌ماه خبر داد و درباره جزییات این افزایش گفت: مابه‌التفاوت افزایش حقوق فروردین نیز همزمان با حقوق اردیبهشت به بازنشستگان و مستمری‌بگیران عزیز پرداخت می‌شود.
 • وظیفه ذاتی سازمان تأمین‌اجتماعی، تقویت حوزه کسب و کار است

  وظیفه ذاتی سازمان تأمین‌اجتماعی، تقویت حوزه کسب و کار است

  نبض تجارت- به مناسبت گرامیداشت هفته کار و کارگر، 28 نفر از کارگران منتخب، گروه‌های کار نخبه و واحدهای نمونه جشنواره ملی "امتنان" با دکتر میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی دیدار کردند. دکتر موسوی در این نشست، تأمین‌اجتماعی را مسئول تأمین آتیه بیمه‌شدگان از جمله کارگران دانست و گفت: اساساً وظیفه ذاتی سازمان تأمین‌اجتماعی، تقویت حوزه کسب و کار و رفع موانع پیش‌رو و تأمین امنیت این حوزه است. یعنی این صندوق هم نسبت به حال و وضع امروز و هم نسبت به آتیه جامعه و مردم و بیمه‌شدگان، مسئولیت دارد. اگر آتیه خود را در در گرو استمرار فعالیت و خدمات این سازمان می‌بینیم، باید اشتباهاتی را که در ارتباط با تأمین‌اجتماعی اتفاق افتاده است، جبران کنیم.
 • سیاست‌های کلی تأمین‌اجتماعی؛ منشور اصلی تصمیم‌گیری و اقدامات این سازمان است

  سیاست‌های کلی تأمین‌اجتماعی؛ منشور اصلی تصمیم‌گیری و اقدامات این سازمان است

  نبض تجارت- دکتر میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در نخستین سالروز ابلاغ سیاست‌های کلی تأمین‌اجتماعی از سوی مقام معظم رهبری، تدوین و ابلاغ این سیاست‌ها را نقطه‌عطفی در تاریخ تحولات حوزه تأمین‌اجتماعی در کشور دانست و با اعلام اینکه سیاست‌های کلی تأمین‌اجتماعی، بر تحول در این حوزه تأکید داشته و جهت‌گیری تحول را نیز مشخص کرده است، گفت: همزمان با مشارکت فعال در طراحی و تدوین قوانین موردنیاز برای اجرای کامل سیاست‌های ابلاغی، سازمان تأمین‌اجتماعی در طول سال گذشته و پس از ابلاغ این سیاست‌ها از سوی مقام معظم رهبری در 21 فروردین 1401، منشور ابلاغی را به‌عنوان راهنمای عمل در طراحی و اجرای تمامی تصمیمات، برنامه‌ها و اقدمات خود در مسیر توسعه خدمات و غلبه بر مشکلات و چالش‌ها، مورد توجه قرار داده است.