2020/03/29
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۰ فروردين
 • افزایش ۹ درصدی یارانه دارو و شیرخشک

  افزایش ۹ درصدی یارانه دارو و شیرخشک

  نبض تجارت : لایحه بودجه ۹۹ روز گذشته تقدیم مجلس شورای اسلامی شد و طبق متن منتشر شده از این لایحه، ۵۴۵ میلیارد تومان به عنوان یارانه دارو و شیر خشک برای سال ۹۹ پیشنهاد شده است.
 • داروی ایرانی آنفلوآنزا وارد بازار شد

  داروی ایرانی آنفلوآنزا وارد بازار شد

  نبض تجارت :سخنگوی سازمان غذا و دارو از ورود داروی اسلتامیویر تولید داخل به زنجیره توزیع دارو خبر داد.
 • تلفات آنفلوانزا به ۸۱ نفر رسید

  تلفات آنفلوانزا به ۸۱ نفر رسید

  نبض تجارت : معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هفته گذشته ۲۵ بیمار مبتلا به آنفلوانزا در کشور جان خود را از دست دادند و به این ترتیب تلفات این بیماری از اول مهر امسال به ۸۱ نفر رسید.
 • تنباکوهای میوه‌ای با فضولات حیوانات ساخته می‌شوند؟

  تنباکوهای میوه‌ای با فضولات حیوانات ساخته می‌شوند؟

  نبض تجارت :دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران ضمن هشدار نسبت به وجود مواد شیمیایی، مخدر و میکروبی در تنباکوهای معطر و میوه‌ای و عوارض جبران‌ناپذیر آن برای سلامت، به انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر تولید تنباکو با فضولات حیوانی واکنش نشان داد.
 • واکنش به ادعای استفاده از ضایعات گوشت و مرغ در سوسیس و کالباس سازی

  واکنش به ادعای استفاده از ضایعات گوشت و مرغ در سوسیس و کالباس سازی

  نبض تجارت :رئیس سازمان غذا و دارو اصلاح کیفیت نان را از اولویت‌های مهم این سازمان دانست و گفت: ادعاهایی وجود دارد که می گویند ضایعات مرغ و گوشت در بخش‌های فرآوری شونده مانند سوسیس و کالباس مورد استفاده قرار می گیرند بنابراین ما باید از تولید این ضایعات جلوگیری کنیم
 • بستری ۱۷۸ بیمار تنفسی در پی بارندگی اخیر اهواز

  بستری ۱۷۸ بیمار تنفسی در پی بارندگی اخیر اهواز

  نبض تجارت :رئیس بیمارستان گلستان اهواز از مراجعه بیش از ۷۰۰ بیمار تنفسی به اورژانس این بیمارستان در پی بارندگی روزهای گذشته خبر داد.
 • خطر نازایی در کمین مصرف کنندگان لوازم آرایشی تقلبی

  خطر نازایی در کمین مصرف کنندگان لوازم آرایشی تقلبی

  نبض تجارت :پژوهشگر و مشاور اداره کل فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با هشدار درباره خطرات مصرف لوازم آرایشی تقلبی گفت: مصرف طولانی مدت این محصولات به دلیل تماس مداوم بدن با مواد شیمیایی سمی و بسیار خطرناک موجود در آنها می تواند منجر به مشکلاتی از جمله فشار خون بالا و حتی نازایی شود.
 • بیش از ۹۵ درصد مردم روستای چنار محمودی کاملا سالم هستند

  بیش از ۹۵ درصد مردم روستای چنار محمودی کاملا سالم هستند

  نبض تجارت: معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: خبر بسیار خوب این است بیش از ۹۵ درصد مردم روستای چنار محمودی کاملا سالم هستند.
 • نوشابه و ماءالشعیر سنگ کلیه ایجاد می کند

  نوشابه و ماءالشعیر سنگ کلیه ایجاد می کند

  نبض تجارت :سنگ کلیه به ذرات کوچک و سختی در کلیه گفته می شود که بیشتر در دهه های چهارم و پنجم زندگی فرد را درگیر می کند. چاقی، نوشابه و ماءالشعیر، دیابت و سندرم متابولیک، مصرف ناکافی مایعات به خصوص آب و تاخیر در تخلیه مثانه می توانند احتمال ایجاد سنگ کلیه را افزایش دهند.
 • راه‌های انتقال اچ آی وی در یکی از روستاهای لردگان مشخص است

  راه‌های انتقال اچ آی وی در یکی از روستاهای لردگان مشخص است

  نبض تجارت : معاون وزیر بهداشت در پیامی نوشت: در یکی از روستاهای لردگان بعد از تشخیص چند مورد ابتلا به عفونت اچ آی وی، ضمن ارائه آموزش به مردم، دسترسی به اقدامات تشخیصی فراهم شد. موارد جدید شناسایی شده، سریعا تحت مراقبت و درمان قرار گرفته‌اند. راه‌های انتقال همه موارد کاملأ مشخص و به اطلاع بیماران رسیده و از آنجا که جزو حریم خصوصی بیماران است، به هیچ وجه قابل انتشار نیست.
 • آمار تکاندهنده افزایش سقط جنین پنهانی در کشور؛/ رئیس انجمن علمی جنین شناسی ایران : آمار ۷۰۰ هزار سقط جنین داریم

  آمار تکاندهنده افزایش سقط جنین پنهانی در کشور؛/ رئیس انجمن علمی جنین شناسی ایران : آمار ۷۰۰ هزار سقط جنین داریم

  نبض تجارت : دکتر محمدباقر لاریجانی، معاون آموزشی وزیر بهداشت اعلام کرد: «سالانه بین ۳۰۰ تا ۵۰۰‌هزار سقط جنین غیرقانونی در کشور گزارش می‌شود، یعنی هر روز‌هزار جنین در کشور کشته می‌شود و تنها حدود ده مورد آن قانونی است». رئیس انجمن علمی جنین‌شناسی ایران نیز این آمار را تایید می‌کند و می‌گوید: آمار دقیقی از سقط جنین در دست نیست، چون عمده دلیل این اتفاق تلخ به‌صورت زیرزمینی و غیرقانونی صورت می‌گیرد و قطعا بر آمارهای گذشته تاثیر می‌گذارد، اما من آمار موثقی در مورد حدود 700هزار سقط در سال را هم دیده‌ام که در رسانه‌ها هم اعلام کردم و حتما تاکنون این میزان بیشتر هم شده است
 • ۵ میوه تابستانی برای کنترل فشارخون

  ۵ میوه تابستانی برای کنترل فشارخون

  نبض تجارت: امروزه فشارخون بالا یکی از شایع‌ترین بیماری‌ها در جهان است.