2024/07/24
۱۴۰۳ چهارشنبه ۳ مرداد
جهشی بی‌سابقه در شرکت توسعه صنایع بهشهر/۵۰ برابرشدن‌ سودخالص‌ تلفیقی

جهشی بی‌سابقه در شرکت توسعه صنایع بهشهر/۵۰ برابرشدن‌ سودخالص‌ تلفیقی

نبض تجارت- شرکت توسعه صنایع بهشهر با اتکا به مدیریت توانمند، افزایش بهره وری و تمرکز بر کار و تولید توانست در شش ماه اول سال جاری سود خالص تلفیقی را از حدود ۳۰۱ میلیارد ریال در دوره مشابه سال قبل به حدود ۱۶ هزار میلیارد ریال برساند.

 

به گزارش نبض تجارت و به نقل روابط عمومی شركت پاكسان ,عملکرد تلفیقی شرکت توسعه صنایع بهشهر در ۶ ماهه منتهی به ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ نسبت به دوره مشابه سال قبل رشد بیش از ۵۰ برابری سود خالص را نشان می دهد. این رشد حاصل بهبود عملکرد شرکت های تابعه گروه بوده است.

بی شک بخش قابل توجهی از این رشد و بالندگی حاصل تلاش مدیران و کارکنان شرکت های توسعه صنایع بهشهر است که تمامی همت، دانش و توانایی های خود را به کار بسته، تا خروج از زیان و سود آوری بی سابقه ای را محقق کنند.

بررسی ها نشان می دهد روند حرکتی به گونه ای است که عملکرد شرکت ها در نیمه دوم سال به مراتب مطلوب تر از نیمه اول سال نیزخواهد شد.

رشد ۵۰ درصدی در حوزه فروش

بر پایه این گزارش رشد ۵۰ درصدی ریالی فروش در نیمه اول سال محقق شده است. ارزش این رشد قابل توجه در شرایطی قابل درک تر می شود که با عنایت به سیاست های انقباضی بانک مرکزی، شرکت های تولیدی گروه با بحران نقدینگی مواجه بودند و به دلیل این دست از محدودیت های تامین مالی امکان استفاده کامل از ظرفیت ها در مدت محدود ۶ ماهه اول سال مالی محقق نشده بود.

همچنین مقایسه هزینه های دوره شش ماهه اول سال جاری نسبت به دوره مشابه سال ۱۴۰۱ نیز نشانگر عدم تغییر هزینه های مالی نسبت به دوره قبل بوده در شرایطی که افزایش نرخ تامین مالی از ۱۸ به ۲۳ درصد رسیده است. بنابراین این موفقیت برای شرکت های گروه در شرایطی به دست آمده است که حدود ۳۰ درصد کاهش در حجم تامین مالی از سیستم بانکی ایجاد شده است. بنابراین تنها مدیریت صحیح، هدف گذاری درست و تلاش شبانه روزی توانسته این جهش بی سابقه را رقم بزند.

گفتنی است در این دوره شرکت های گروه از زیان ۵ هزار میلیاردی به سود ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی رسیده اند.

از دیگر اهدافی که در شرکت توسعه صنایع بهشهر با جدیت دنبال می شود رشد سودآوری در شرکت و بهره ور کردن دارایی های غیرمولد است. با محقق شدن این مهم ارزش واقعی دارایی های شرکت در بازار  و برای سهامداران اشکار خواهد شد.

 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.